Home » Kreatywne matki

Kreatywne matki

Jeśli jesteś mamą i czujesz się zagubiona, zmęczona lub sfrustrowana codziennością to zapraszamy na nasze spotkania.
Jeśli jesteś mamą pełną energii, szczęśliwą i spełnioną i chciałabyś pomóc innym kobietom to również bardzo serdecznie zapraszamy Cię na spotkania.
Jeśli chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszej grupy, tego co już zrobiłyśmy, oraz poznać plany na najbliższe tygodnie chętnie udzielę Ci informacji:
email: monika.firlik@yahoo.pl
telefon: 501 280 502

I. NASZ CEL

Naszym celem jest wzajemna pomoc i wsparcie dla kobiet  oczekujących narodzin dziecka, tych które mają małe dzieci lub w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Tworzymy grupę mam, które podtrzymują się na duchu, wspólnie odkrywają radość macierzyństwa, przyjaźnią się, wzajemnie wspierają się i pomagają, dzielą troski dnia codziennego.
Macierzyństwo postrzegamy jako nową, ekscytującą pracę wymagająca od nas nowych umiejętności, pomysłowości i sporej dawki wiedzy. Rolę mamy traktujemy jako pełnowartościowy zawód, zawód na pełen etat. Ważny i odpowiedzialny, ponieważ to my jesteśmy odpowiedzialne za kształtowanie i wychowanie przyszłych pokoleń.
Pragniemy aby nasza grupa oparta była na przyjaźni, rozwijaniu relacji wzajemnych, zaufaniu Panu Bogu i tworzeniu atmosfery akceptacji w naszych rodzinach, miejscach pracy i sąsiedztwie.
Mamy nadzieję, że nasze pomysły, modlitwa oraz zaangażowanie zaowocują konkretnymi działaniami w naszych rodzinach i domach, a także będą zapleczem dla kolejnych inicjatyw w naszej parafii.

II. DO KOGO ADRESOWANE SĄ SPOTKANIA

Spotkania przeznaczone są dla mam, które oczekują narodzin dziecka lub pozostały w domach, aby zająć się wychowaniem dzieci, są na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, lub pracują w wolnych zawodach, lub na pół etatu.
Zapraszamy
również mamy, które są aktywne zawodowo i tym bardziej potrzebują wsparcia.
Pozostając w domu i wychowując dzieci często borykamy się z poczuciem izolacji.
Nasza grupa stwarza doskonałą okazję do budowaniu więzi, do rozwijania przyjaźni oraz daje możliwość zdobywania wiedzy i osobistego rozwoju.
Dodatkowo nasze
dzieci mają okazję do spotkań i wspólnej zabawy w grupie rówieśników.
Reprezentujemy różne zawody, są wśród nas m.in. anglistki, logopeda, krawcowa, specjalista ds. sprzedaży i marketingu, terapeuta zajęciowy, szkoleniowiec, księgowa.
W tych dziedzinach sobie pomagamy. Podobnie jest z naszymi pasjami i hobby.
Dzielimy się nimi z innymi mamami i ich dziećmi, organizując dodatkowe spotkania i warsztaty.

III. JAK CZĘSTO I GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ SPOTKANIA

Spotykamy się regularnie co 2 tygodnie w godzinach przedpołudniowych.
Zasiadamy do stołu z pysznym śniadaniem.
Na spotkania przychodzimy z naszymi pociechami.
Spotykamy się w domach lub w salce przy kościele.
Spotkania dodatkowe np. warsztaty, wykłady, odbywają się we wcześniej ustalonym terminie, najczęściej w weekendy lub w dni powszednie, w godzinach wieczornych.

IV. CO ROBIMY NA SPOTKANIACH

Rozmawiamy o ważnych sprawach, dyskutujemy, czytamy wspólnie fragmenty książek, modlimy się, słuchamy kobiet, które mogą nas zainspirować.
Dzielimy się
rodzicielskim doświadczeniem. Wspólnie świętujemy narodziny kolejnych dzieci w naszej grupie, towarzyszymy w powrocie do pracy lub podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych. Wspieramy się na drodze osobistego i rodzinnego rozwoju.
Staramy się również włączyć w aktualne sprawy naszej wsi i działać na rzecz integracji środowiska lokalnego.
Bardzo ważna jest dla nas atmosfera spotkań. Cenimy klimat życzliwości, mądrości i pogody ducha. Chcemy by wspólnie spędzony czas był chwilą wytchnienia od codziennych obowiązków oraz by stanowił inspirację do zmian i podejmowania nowych działań w życiu, w domu i rodzinie.
W chwili obecnej czytamy książkę „7 nawyków skutecznego działania” Stephena R.Covey’a. Na kolejnych spotkaniach będziemy ją szczegółowo omawiać. Wcześniej czytałyśmy „Mama najlepszy zawód na świecie” Jill Savage oraz „Wieloryb nie może latać. O sztuce stawania się sobą ” Maxa Lucado. Każda z tych lektur dostarczała nam nowych pomysłów, zadań oraz inspiracji do zmian i skutecznego działania.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress