Home » 2015

2015

Maj 2015

W majowe soboty zaczęliśmy odprawiać Apele Maryjne o godz. 20.30.

Od 3maja wprowadzona została Msza św. wieczorna w niedziele o godz. 20.30.

4 maja wieczorem – po bierzmowaniu w parafii pw. św. Faustyny odwiedził prywatnie naszą kaplicę ks. bp. Zdzisław Fortuniak. Towarzyszyli mu księża Roman Turoń i Rafał Grochowiak.

Sprawę budowy wspólnoty parafialnej oraz kaplicy wraz z zapleczem poleciliśmy opiece św. Józefa. Postanowiliśmy w I środę miesiąca modlić się przez jego wstawiennictwo.

Rozpoczęliśmy także odprawiać raz w miesiącu (III piątek) nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo bł. Jerzego.

Nabożeństwa majowe odprawiane w środy, czwartki i piątki gromadziły ok. 40 osób. W niedziele Litanię loretańską śpiewamy przed Mszą św. o godz. 10.00.

Nawiązaliśmy kontakt z klasztorem Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku – Witynach, które objęły naszą parafię duchowym patronatem.

Caritas oraz Kreatywne Matki zorganizowały Dzień Dziecka. Spotkaliśmy się w niedzielę 24 maja na nabożeństwie majowym podczas którego ks. Proboszcz poświęcił figurę św. Józefa. Następnie trwały gry i zabawy przed kaplicą. Dorośli w tym czasie raczyli się smaczną kawą i ciastem.

27 maja rozpoczął działalność Krąg biblijny. Spotkania prowadzą państwo Justyna i Stanisław Marks. Odbywają się raz w tygodniu.

Dwa razy w miesiącu głoszone są katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwszą poprowadził 28 maja ksiądz proboszcz.

Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu przypada w naszej parafii w rocznicę święceń kapłańskich bł. Jerzego. 28 maja adoracja trwała od godz. 15.00 do 21.30. Wyznaczone były półgodzinne dyżury wolontariuszy, którzy modlili się i pilnowali kaplicy.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress