Home » 2015

2015

Grudzień 2015
Adwent rozpoczęliśmy od wsparcia materialnego dzieł prowadzonych przez Kościół za naszą wschodnią granicą.
Msze św. roratnie odprawiane były od środy do piątku o godz. 18.00. Dzieci przynosiły lampiony i każdego dnia brały udział w losowaniu figurki Dzieciątka Jezus, którą zabierały do domu.
Caritas rozprowadzała przed kaplicą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
Osoby chcące wspomóc uboższe rodziny z naszej parafii składały swoje dary do kosza nieopodal prezbiterium. W ten sposób obdarowaliśmy kilkanaście rodzin ofiarowując im żywność i słodycze.
Maluchy pod opieką pań z grupy Kreatywnych Matek przygotowały piękne jasełka, które wystawione zostały w naszej kaplicy w niedzielę 20 grudnia.
Spowiedź przedświąteczna miała miejsce w poniedziałek, 21 grudnia w godz. od 16.00 do 17.30 i od 19.30 do 21.00.
W wigilię Bożego Narodzenia sprawowane były dwie Pasterki – o godz. 21.00 i 23.00.
Święta Bożego Narodzenia po raz pierwszy świętowaliśmy jako parafia we własnej kaplicy. Figury do żłóbka ufundowali parafianie (całą figurę lub połowę). Kilka osób z wielkim zaangażowaniem przygotowało dekorację świąteczną kaplicy. Otrzymaliśmy w darze choinkę, która stanęła w lewym rogu prezbiterium, w miejscu zwykle zajmowanym przez organistę. Ponad głowami mieliśmy podwieszony świąteczny wieniec, którego montaż pod sufitem okazał się nie lada wyzwaniem.
W ostatnim dniu roku kalendarzowego dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie łaski podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Listopad 2015
Uroczystość Wszystkich Świętych stała się sposobnością dla wielu parafian do odwiedzenia grobów swoich bliskich. W naszej kaplicy Msze św. odprawione zostały o godz. 9.00, 10.00, 11,15 i 12.30.
W Dzień Zaduszny modliliśmy się za zmarłych parafian, którzy odeszli od nas w minionym roku.
Początek listopada to także czas modlitwy za zmarłych polecanych w zaduszkach. W ich intencji odmawialiśmy Różaniec oraz sprawowana była Msza św. Każdego dnia czytane były kartki z imionami i nazwiskami zmarłych wg ulic zamieszkania tych, którzy o modlitwę za nich prosili.
Od listopada Msza św. wieczorna w dni powszednie odprawiana była o godz. 18.00.
7 listopada, w sobotę, po Mszy św. wystąpił w naszej kaplicy chór parafii pw. św. Faustyny dając piękny koncert pieśni patriotycznych. Jak się okazało akustyka w naszej częściowo blaszanej kaplicy była bardzo dobra!
Caritas wzięła udział w ogólnodiecezjalnej akcji sprzedaży rogali świętomarcińskich, którymi raczyliśmy się w niedzielę 8 listopada.

Październik 2015

W sobotę 3 października przeżywaliśmy nawiedzenie peregrynującego po Archidiecezji obrazu św. Józefa z kościoła OO. Karmelitów Bosych w Poznaniu. Uroczystość rozpoczęła się od nabożeństwa powitalnego, podczas którego Kustosz peregrynacji – o. Stanisław Plewa OCD odczytał słowo Papieża Franciszka. Następnie odbyło się nabożeństwo różańcowe, podczas którego modliliśmy się w szczególny sposób w intencji osób samotnych – wdów i wdowców oraz porzuconych przez współmałżonków. Wieczorem sprawowana była Msza św. w intencji rodzin naszej parafii. Obecni na niej małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Na koniec zawierzyliśmy całą parafię św. Józefowi. Obraz przewieziony został do parafii pw. Św. Faustyny.

W niedzielę 4 października popołudniu odbyło się krótkie nabożeństwo plenerowe przed kaplicą w intencji uwielbienia Pana Boga za dar przyrody. W dniu wspomnienia św. Franciszka – patrona miłośników zwierząt odbyło się ich poświęcenie. Najmłodsi przyprowadzili swoje psy, koty, przynieśli chomiki, świnki morskie, myszki i inne stworzenia.

10 października odbył się wyjazd rodzin ministranckich do Giecza i Grodziszczka, miejsca prawdopodobnego chrztu Polski. Najpierw odwiedziliśmy romański kościółek w Gieczu, wysłuchaliśmy jego historii i zwiedziliśmy podziemia. Następnie pieszo przeszliśmy do Grodziszczka, gdzie po nawiedzeniu kościoła zwiedziliśmy rezerwat archeologiczny. Oprócz słuchania przewodnika była również możliwość zabawy na świeżym powietrzu, wśród dawnych chat średniowiecznej osady. Na koniec odwiedziliśmy parafię w Murzynowie Kościelnym, gdzie po zwiedzeniu kościoła zostaliśmy zaproszeni przez Księdza Proboszcza na grilla. Najmłodszym trudno było się rozstać z przestrzennym ogrodem przy plebani, gdzie do woli, bezpiecznie mogli się bawić.

17 i 18 października świętowaliśmy uroczyście wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki. Nasz pierwszy odpust poprowadził ks. Roman Turoń, który w sobotę odprawił Mszę św. z kazaniem oraz celebrował nabożeństwo ku czci Błogosławionego. Po Mszy św. każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę pudełko z cukierkami, opatrzone wizerunkiem bł. Jerzego, zdjęciami obecnej kaplicy oraz wizualizacją przyszłej.

W niedzielę podczas wszystkich Mszy św. słuchaliśmy kazania wygłoszonego podczas beatyfikacji bł. Jerzego.

Przez cały miesiąc październik odprawiane były nabożeństwa różańcowe – dla dorosłych od wtorku do soboty o godz. 18.30, natomiast dla dzieci od wtorku do piątku o godz. 18.00.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress