Home » 2014

2014

Listopad 2014

Geodeta pan Marcin Chmielowski z Plewisk oznaczył granice działki przeznaczonej na budowę kościoła z zapleczem duszpasterskim na os. Zielarskim.

Urząd Gminy Komorniki wydał decyzję o nadaniu numeru dla działki kościelnej zlokalizowanej w Plewiskach przy ul. Zielarskiej. Przewidywana parafia będzie miała adres: ul. Zielarska 19-27.

Archidiecezjalna Komisja Budowlana i Konserwatorska zatwierdziła przedstawioną jej koncepcję domu parafialnego z kaplicą. Tym samym Architekt przeszedł do następnej fazy prac, tym razem nad projektem budowlanym.

Prawie 300 osób zobowiązało się do modlitwy Litanią do bł. Jerzego Popiełuszki w intencji budowy kaplicy na os. Zielarskim. Jej tekst rozdawany był po Mszach św. w niedzielę 23 listopada.

30 listopada 2014 roku ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki erygował nową parafię w Plewiskach oddając ją pod opiekę bł. Jerzego Popiełuszki.

Do nowej parafii należą następujące ulice: Bazyliowa, Cicha od 52 parzyste do końca, Cicha od 55 nieparzyste do końca, Grunwaldzka od 413 do 513 (nieparzyste), Grunwaldzka od 410 do 542 (parzyste), Kminkowa, Koperkowa, Kozłowskiego, Krótka, Lawendowa, Letnia, Lubczykowa, Lukrecjowa, Miętowa, Mokra, Owsiana, Pasterska, Podgórna od 1 do 41 nieparzyste, Podgórna od 2 do 48 parzyste, Południowa od 1 do 52, Północna, Pszenna, Rolna, Rumiankowa, Skryta od 1 do 42, Sucha, Szczypiorkowa, Strażewicza, Szafranowa, Szałwiowa, Tymiankowa, Wiosenna od 1 do 15 (nieparzyste), Wiosenna od 2 do 18 (parzyste), Wołczyńska, Zachodnia, Zielarska, Żytnia

Proboszczem parafii został ks. Rafał Grochowiak.

Informację o zmianach podał podczas wszystkich Mszy św. odczytując dekret Arcybiskupa ks. Roman Turoń, proboszcz parafii pw. św. Faustyny.

Do czasu wybudowania własnej kaplicy parafia pw. bł. Jerzego Popiełuszki korzystać będzie z kościoła pw. św. Faustyny w Plewiskach. Biuro parafialne mieścić się będzie w domu parafialnym przy ulicy Szkolnej 62, tam też mieszkać będą wspólnie proboszczowie obu parafii.

W chwili erygowania na terenie parafii bł. Jerzego zameldowanych było ok. 4100 osób.

Pages: 1 2 3 4

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress