Home » Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

19.01.2020

 

Msze św. – od poniedziałku do piątku: godz. 09.00.

 

Odwiedziny duszpasterskie – W tym tygodniu z kolędą odwiedzimy parafian na ulicy Strażewicza, Szałwiowej, Bursztynowej, Fabianowskiej, Miodowej oraz w nowych domach na ulicy Kminkowej i Miętowej.

 

Książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych można nabywać w zakrystii. Kosztują 15 zł.

 

Radio Emaus prowadzone przez naszą Archidiecezję będzie można wesprzeć finansowo w przyszłą niedzielę przed kaplicą.

 

Niedziela biblijna obchodzona będzie w Kościele w przyszłą niedzielę. Z tej racji w zakrystii można nabyć książeczki Ewangelia 2020, z ewangeliami na każdy dzień roku czytanymi w kościołach podczas Mszy św. Kosztują 10 zł.

 

Sadzenie drzew – Otrzymaliśmy w prezencie drzewka, które będziemy sadzić w sobotę o godz. 10.00 (jeśli temperatura będzie dodatnia). Bardzo proszę o pomoc.

 

Podziękowanie – Ks. Gabriel z Ukrainy, którego gościliśmy w ubiegłym tygodniu dziękuje za wsparcie. Uzbierał 5460 zł.

 

Zmarła nasza parafianka – śp. Kazimiera Harencka z ul. Północnej. Msza św. pogrzebowa będzie w środę o godz. 10.00.

 

12.01.2020

 

Msze św. – od poniedziałku do piątku: godz. 09.00.

 

Zaduszki roczne – w czwartek o godz. 08.30 – różaniec, po nim Msza św. Można jeszcze w kancelarii lub zakrystii dopisać zmarłych.

 

Odwiedziny duszpasterskie – W tym tygodniu z kolędą odwiedzimy parafian na ulicy Koperkowej, Miętowej, Lukrecjowej, Szczypiorkowej, Lawendowej i w części ulicy Fabianowskiej.

 

Próba scholii – sobota, godz. 09.00.

 

Koncert kolęd Raduj się świecie to tytuł koncertu kolęd i pastorałek z całego świata, w wykonaniu Pani Pauliny Zujewskiej i Pana Krzysztofa Bździela, naszego organisty. Zapraszamy w  sobotę po Mszy św.

 

Książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych można nabywać w zakrystii. Kosztują 15 zł.

 

Zmarł nasz parafianin – śp. Kazimierz Hossa z ul. Grunwaldzkiej. Jego pogrzeb odbył się w sobotę w Komornikach.

 

 

Granice parafii – W związku z zapytaniami nowych mieszkańców o przynależność do parafii informujemy, że między ulicą Północną i Wiosenną granica między parafiami biegnie ulicą Pasieki (należącą do naszej parafii). Mieszkańcy ulicy Fabianowskiej i Miodowej, których domy zlokalizowane są między ulicą Pasieki a Grunwaldzką przynależą do naszej parafii. Podobnie mieszkańcy ulicy Bursztynowej od numeru 24 wzwyż.

 

Ogłoszenia Archidiecezji Poznańskiej

 

REZYGNACJA MŁODZIEŻY Z KATECHEZY SZKOLNEJ
Jednym z elementów wychowania religijnego młodego pokolenia jest katecheza szkolna. Uczestnictwo w lekcjach religii jest ważną pomocą w kształtowaniu sumienia, budowania relacji z Bogiem oraz zdobywania wiedzy na temat wyznawanych prawd wiary i wspólnoty Kościoła.
Obserwujemy, że w ostatnim czasie w niektórych szkołach ponadgimnazjalnych na terenie miasta Poznania jakaś część uczniów rezygnuje z udziału w lekcjach religii.
Pragniemy przypomnieć uczniom jak i ich rodzicom wagę udziału w szkolnej katechezie, oraz zwrócić uwagę na konsekwencje rezygnacji z niej. Uczeń, który wypisuje się z lekcji religii nie może być dopuszczony do godności ojca lub matki chrzestnej, nie może także bez uzupełnienia zaległości przystąpić do sakramentu bierzmowania oraz sakramentu małżeństwa.
Pragniemy również przypomnieć, że uczestnictwo w zajęciach z etyki nie jest tym samym co katecheza szkolna, ponieważ nie prowadzi do pogłębienia życia religijnego oraz wprowadzania we wspólnotę Kościoła i życia sakramentalnego.
Analizując przyczyny rezygnacji niektórych uczniów z uczestnictwa w lekcjach religii zauważamy, że są one zróżnicowane i nie zawsze wynikają z innego światopoglądu. Tym bardziej zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby motywować młodego człowieka do podejmowania dojrzałych decyzji. Uczniów zaś prosimy, aby nie bali się twórczego udziału w lekcjach religii i pogłębiania wiary oraz wiedzy religijnej.
Wszystkich wiernych, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w wierze prosimy o dar modlitwy w intencji młodzieży i ich rodzin, a także w intencji katechetów, wychowawców i nauczycieli.
ks. Marcin Głowiński – Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu
    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress